ریشه صفحه شخصی محسن افشانی سینماهای کشور

ریشه: صفحه شخصی محسن افشانی سینماهای کشور ارسلان قاسمی محسن افشانی اینستاگرام علی صادقی تصویری فرهنگ

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مهدی جهانگیری با تودیع وثیقه آزاد شد / دادستان تهران

جعفری دولت‌آبادی در خصوص محکومیت یک جاسوس سرویس اطلاعاتی انگلستان به شش سال حبس، اظهار داشت: این فرد که دارای تابعیت ایرانی – انگلیسی هست، پرونده مفتوح دیگری مر

مهدی جهانگیری با تودیع وثیقه آزاد شد / دادستان تهران

دادستان تهران: مهدی جهانگیری با تودیع وثیقه آزاد شد

عبارات مهم : ایران

جعفری دولت آبادی در خصوص محکومیت یک جاسوس سرویس اطلاعاتی انگلستان به شش سال حبس، اظهار داشت: این فرد که دارای تابعیت ایرانی – انگلیسی هست، پرونده مفتوح دیگری مرتبط با یکی از بانک های شخصی دارد که در جریان پیگیری است.

به گزارش انتخاب، سی امین جلسه شورای معاونان دادسرای تهران، روز شنبه نوزدهم اسفندماه امسال با حضور معاونان و سرپرستان نواحی دادسرای تهران، سرپرستان دوایر نظارت و دادیاران ناظر بر زندان، به ریاست جعفری دولت آبادی دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار گردید.

مهدی جهانگیری با تودیع وثیقه آزاد شد / دادستان تهران

پلیس با کارها ساختارشکنانه مقابله نماید

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به تجمع روز پنجشنبه عده ای از زنان برابر وزارت کار به مناسبت روز جهانی زن که با دادن شعارهای ساختارشکنانه و بعضاً کشف حجاب همراه بود، در بیان کارها پلیس و دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران در این راستا اظهار داشت: پلیس با اخذ دستور قضایی تعدادی از تجمع کنندگان را دستگیر کرد که تعدادی از آنان آزاد و بعضی از آن ها نیز بازداشت شدند که تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت؛ آیا که تشکیل تجمعات در معابر باید با اخذ مجوز قبلی و نباید با کارها ساختارشکنانه توأم باشد و پلیس مکلف است با کارها ساختارشکنانه مقابله نماید.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن تکذیب تحقیق از افراد کم سن و سال در پرونده مراسم خوش حالی مبتذل شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: از بعضی اعضای شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران انتظار می رود به جای حمایت از کارها ساختارشکنانه در این مراسم، بر عملکرد شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران زیاد نظارت نمایند.

جعفری دولت‌آبادی در خصوص محکومیت یک جاسوس سرویس اطلاعاتی انگلستان به شش سال حبس، اظهار داشت: این فرد که دارای تابعیت ایرانی – انگلیسی هست، پرونده مفتوح دیگری مر

انتقاد از بیانات نماینده مجلس

جعفری دولت آبادی ضمن انتقاد از بیانات اخیر یک نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص فوت فردی در حوادث خیابان پاسداران، ضمن رد این ادعا، اظهار داشت: این نماینده مجلس اعتراض کرده که آیا بعضی افراد در زندان فوت می کنند! از این حرف تعجب می کنم؛ آیا که تاکنون صرفاً سه نفر مشمول بر سینا قنبری، کاووس سیدامامی و یک نفر در بازداشتگاه پلیس اراک فوت نموده اند که مسؤولان در هر سه مورد توضیح کافی داده اند.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار این نماینده را مربوط به فردی به نام راجی که در اتفاق خیابان پاسداران فوت نمود دانست و اظهار داشت: این که راجی در زندان یا حین بازجویی کشته شده است کذب هست. نامبرده روز اول اتفاق یعنی اول اسفند 1396 در بیمارستان فوت گردید و دادستانی در جلسه شورای امنیت کشور (1/12/1396) در این زمینه اطلاع رسانی نموده است.

مهدی جهانگیری با تودیع وثیقه آزاد شد / دادستان تهران

جعفری دولت آبادی با اعلام این که تا ده روز بعد از فوت راجی، هویت متوفی مشخص نبود و سرپرست دادسرای جنایی بعد از مشخص شدن هویت متوفی، طی تماس تلفنی با همسر وی در این خصوص اطلاع رسانی نمود، افزود: در اوایل اسفندماه به معاون اول قوه قضاییه هم اطلاع رسانی شد که یک نفر در درگیری ها فوت شده است است که در بیانات سخنگوی قوه قضاییه بازتاب یافته است (6/12/1396)؛ ولی به رغم این همه شواهد بر این که فوت نامبرده در بیمارستان بوده، این نماینده با اظهار این که محمد راجی که یکی از افراد بازداشت شده است بود و خبر فوتش از زندان می رسد، اذهان عمومی را مشوش می نماید؛ این در حالی است که فرد متوفی اساساً تحویل زندان نشده بود و نام وی در فهرست مکتوب دستگیرشدگان که شب اول جهت اینجانب ارسال گردید، درج نشده بود.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با توصیه به نمایندگان و مسوولان اجرایی دائر بر این که پیش از هر اظهاری عنوان را بررسی کنند تا مصداق کذب و خلاف واقع نباشد، افزود: رعایت این مهم به خاص در مواردی مانند عنوان فوت فرد اخیرالذکر که تضعیف مسوولان قضایی و انتظامی را در پی دارد، مهم است.

جعفری دولت‌آبادی در خصوص محکومیت یک جاسوس سرویس اطلاعاتی انگلستان به شش سال حبس، اظهار داشت: این فرد که دارای تابعیت ایرانی – انگلیسی هست، پرونده مفتوح دیگری مر

صدور ده فقره حکم متهمان حوادث دی ماه

جعفری دولت آبادی در خصوص پرونده متهمان آشوب های دی ماه، با اشاره به صدور 150 فقره کیفرخواست، از صدور ده فقره حکم محکومیت از سوی شعب دادگاه انقلاب اسلامی پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد و در خصوص میزان مجازات های مورد حکم و اوضاع دیگر متهمان آشوب ها اظهار داشت: مدت حبس های تعیین شده است یک تا پنج سال است و سایر پرونده ها در محاکم انقلاب اسلامی یا محاکم عمومی پایتخت کشور عزیزمان ایران تحت پیگیری است.

صدور 33 فقره کیفرخواست در پرونده حقوق های نجومی

مهدی جهانگیری با تودیع وثیقه آزاد شد / دادستان تهران

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از صدور ده فقره دادنامه بر اساس کیفرخواست های صادره از سوی دادسرای کارکنان دولت در پرونده حقوق های نجومی خبر داد و با اشاره به تعداد کیفرخواست های صادره در این عنوان مشمول بر 33 فقره، افزود: احکام صادره از سوی محاکم کیفری پایتخت کشور عزیزمان ایران در پرونده حقوق های نجومی اکثراً متضمن مجازات حبس و رد مال بوده و بعضاً جزای نقدی مقرر شده است است.

صدور کیفرخواست علیه حیدری فرد، سردار رویانیان و متهمان ارزی

جعفری دولت آبادی از صدور کیفرخواست دیگری علیه علی اکبر حیدری فرد قاضی پرونده کهریزک با شش عنوان اتهامی خبر داد و با اشاره به این که این دومین پرونده مفتوح جهت نامبرده هست، افزود: کیفرخواستی که در پرونده اول وی صادر شده است بود، منتهی به صدر حکم محکومیت گردیده است و هم اکنون وی در زندان به سر می برد.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در خصوص پرونده سردار رویانیان با سه عنوان اتهامی، با اذعان به طولانی شدن وقت رسیگی به این پرونده، این اطاله را ناشی از ضرورت حسابرسی و کارشناسی کارها مالی در پرونده اعلام نمود.

وی هم چنین از صدور 12 فقره کیفرخواست در پرونده های متهمان ارزی اخیر خبر داد.

محکومیت یک جاسوس و محکومیت یک کارگزار سابق دولتی

جعفری دولت آبادی در خصوص محکومیت یک جاسوس سرویس اطلاعاتی انگلستان به شش سال حبس، اظهار داشت: این فرد که دارای تابعیت ایرانی – انگلیسی هست، پرونده مفتوح دیگری مرتبط با یکی از بانک های شخصی دارد که در جریان پیگیری است.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران هم چنین از محکومیت یکی از مسوولان سابق وزارت جهاد کشاورزی به هشت سال حبس و انفصال دائم از خدمات دولتی خبر داد. وی اعلام کرد: تحقیقات در پرونده مهدی جهانگیری ادامه دارد و نامبرده هفته گذشته با تودیع وثیقه آزاد شده است است.

برخورد با ناامنی و ایجاد مزاحمت جهت مردم در چهارشنبه آخر سال

جعفری دولت آبادی از سرپرستان نواحی دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران خواست روز سه شنبه هفته جاری، در برگزاری کشیک فعال در دادسرا نظارت نمایند و افزود: با توجه به آشوب های اخیر، در تمام نواحی عمومی دادسرا تعدادی از قضات در وقت کشیک حضور داشته باشند. وی خاطرنشان کرد: در این روز با هرگونه ناامنی در معابر و ایجاد مزاحمت جهت مردم برخورد خواهد شد.

ارزیابی سال 1396 به عنوان سالی پر حادثه

جعفری دولت آبادی سال 1396 را از نظر پرسشها اقتصادی اجتماعی و اعتراضات، سالی سخت و پر اتفاق ارزیابی نمود و با اشاره به برگزاری تجمعات اعتراضی در کشور، اظهار داشت: پرسشها مرتبط با بانک ها، موسسات پولی و اعتباری، پرسشها صندوق های بازنشستگی، آشوب های دی ماه و بهمن ماه، موجب گردید امسال پرفراز و نشیب باشد. وی افزود: در سال 1396 در حوزه اجتماعی مسائلی چون کشف حجاب و بعضی کارها ساختارشکنانه رخ داد که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سابقه نداشته هست. هم چنین در سال 1396 با حوادث تلخی مانند اتفاق غرق شدن کشتی سانچی و سقوط هواپیمای مسافربری پایتخت کشور عزیزمان ایران – یاسوج و بلایای طبیعی مثل زلزله غرب کشور مواجه بودیم.

وی تجربه دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در برخورد با پرسشها سال 1396 را موفق ارزیابی نمود و از جمله علل این موفقیت را هماهنگی میان دادسرا، پلیس و دستگاه های اجرایی دانست و به عنوان مثال به عملکرد پلیس و دادسرا در آشوب های دو ماه اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: پلیس در آشوب های دی ماه ظرف دو تا سه روز بر اوضاع مسلط شد و آشوب خیابان پاسداران نیز ظرف چند ساعت به وسیله پلیس مهار شد.

سرمایه گذاری دشمن در حوزه های اقتصادی و اجتماعی

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به زیاد کردن سرمایه گذاری دشمن در حوزه های اجتماعی و اقتصادی، افزود: دشمن فهمیده است که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در حوزه دفاعی نیرومند و مقاوم است و لذا در پی بحرانی جلوه دادن اوضاع اجتماعی و اقتصادی کشور است و سرپرستان دادسراها باید در این زمینه هوشیار باشند.

جعفری دولت آبادی توجه دشمن به حوزه اجتماعی و از جمله عفاف و حجاب را با نشانه خاموش کردن نور اسلام در کشور عزیزمان ایران ارزیابی نمود و با اشاره به آیه 8 از سوره صف که می فرماید: «یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره و لو کره الکافرون» اظهار داشت: دشمن های انقلاب اسلامی به خیال خود می خواهند نور اسلام را در کشور عزیزمان ایران خاموش کنند، ولی هرگز موفق نخواهند شد.

لزوم ارتباط متقابل میان مسئولان، ناجا و دادستانی تهران

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از معاونان دادسرا خواست با تشکیل جلسات متقابل میان فرماندهان پلیس و قضات در نواحی، پرسشها کنونی را برطرف کنند؛ و در ادامه افزود: در آموزش و دادن تعلیمات مورد نیاز به ضابطین اقدام نمایید، به نحو منظم و نوبه ای از مراکز انتظامی و بازداشتگاه ها دیدار کنید، در اجرای طرح های انتظامی از پلیس بخواهید با اطلاع قبلی اقدام نموده و در بعضی طرح ها نیز حضور یابید تا نحوه عملکرد و کارها پلیس در اجرای طرح ها را شاهد باشید؛ لیکن اجرای مناسب و هماهنگ این طرح ها می تواند در مهار جرم و اوج بردن هزینه آن تاثیرگذار باشد.

جعفری دولت آبادی سرپرستان نواحی را از ارسال اصل پرونده ها به دوایر آگاهی پلیس پایتخت کشور عزیزمان ایران به منظور انجام تحقیقات و اجرای دستورات قضایی منع نمود و در خصوص نحوه صدور دستورات قضایی اظهار داشت: با توجه به ضرورت دسترسی قاضی به پرونده و پیگیری خانواده زندانی در مواردی چون تودیع وثیقه، از ارسال اصل پرونده به دوایر آگاهی خودداری شود و در صورت نیاز به ارسال، صرفاً بدل بافایده مشتمل بر اوراق مهم ارسال شود.

وی از معاونان خود خواست ضمن نظارت بر بازداشتگاه های پلیس، مواظبت نمایند که متهمان فراتر از موعد قانونی در بازداشتگاه ها باقی نمانند.

واژه های کلیدی: ایران | پرونده | ایرانی | پلیس پایتخت | دادستانی تهران | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz