ریشه صفحه شخصی محسن افشانی سینماهای کشور

ریشه: صفحه شخصی محسن افشانی سینماهای کشور ارسلان قاسمی محسن افشانی اینستاگرام علی صادقی تصویری فرهنگ

گت بلاگز اخبار پزشکی ابتلا به ۹ سرطان تنها با یک دود خوشبو

دود حاصل از یکبار قلیان کشیدن برابر با حدود ۱۰۰ نخ سیگار هست، همچنین آب قلیان هیچ محافظتی در برابر دود ناشی از سوختن تنباکو ایجاد نمی‌کند، تنباکوهای تحت عنوان م

ابتلا به ۹ سرطان تنها با یک دود خوشبو

ابتلا به ۹ سرطان تنها با یک دود خوشبو

عبارات مهم : سیگار

دود حاصل از یکبار قلیان کشیدن برابر با حدود ۱۰۰ نخ سیگار هست، همچنین آب قلیان هیچ محافظتی در برابر دود ناشی از سوختن تنباکو ایجاد نمی کند، تنباکوهای تحت عنوان میوه ای و عطری نه تنها بی ضرر نیستند بلکه عوارض بیشتری نسبت به تنباکوهای راحت دارند.

به گزارش تسنیم، اسماعیل فیروزی -کارشناس نظارت بر داروهای تحت کنترل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: متأسفانه اعتیاد به قلیان که امروزه در بین نوجوانان و جوانان شیوع پیدا کرده، زیاد به علت عدم آگاهی مصرف کننده از مضرات آن است.

ابتلا به ۹ سرطان تنها با یک دود خوشبو

فیروزی افزود: مواد سمی قلیان نه تنها کمتر از سیگار نیست بلکه بعضی مواد خطرناک از جمله قیر یا دوده (ماده سرطان زا)، منوکسیدکربن (نوعی آلاینده) و نیکوتین (ایجادکننده وابستگی) موجود در دود آن از سیگار زیاد است.

وی بیان داشت: باید دانست که آب قلیان هیچ محافظتی در برابر دود ناشی از سوختن تنباکو ایجاد نمی کند. تنباکوهای تحت عنوان میوه ای و عطری نه تنها بی ضرر نیستند بلکه عوارض بیشتری نسبت به تنباکوهای راحت دارند، لیکن ترکیبات حلقوی معطر موجود در آنها با سوخته شدن، خاصیت سرطان زایی و سمی پیدا می کند و علاوه بر این، بو و مزه بهتر آنها باعث گرایش زیاد جوانان و نوجوانان به سمت این مواد و ایجاد وابستگی در آنها می شود.

دود حاصل از یکبار قلیان کشیدن برابر با حدود ۱۰۰ نخ سیگار هست، همچنین آب قلیان هیچ محافظتی در برابر دود ناشی از سوختن تنباکو ایجاد نمی‌کند، تنباکوهای تحت عنوان م

کارشناس نظارت بر داروهای تحت کنترل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فسا افزود: به علت شرایط نامناسب نگهداری، زمینه جهت رشد انواع میکروبها به خصوص سم آفلاتوکسین که بسیار سمی و کشنده است مهیا هست. به خاطر دم های عمیقی که فرد می زند، زیاد مواد سمی از جمله نیکوتین و خاکستر وارد ریه می شوند و آسیب های جدی به حبابچه های ریه وارد می شود.

وی عنوان کرد: همچنین به علت مرطوب بودن راه های هوایی و مجرای خروج دود، قلیان می تواند عامل مهمی جهت رشد میکروبها و قارچها باشد و این میکروب ها و قارچها به آسانی به وسیله دود، وارد دستگاه تنفس شده است و ایجاد عفونت های مزمن می کند.

به گزارش ایفدانا-فیروزی به عوارض دیگر قلیان اشاره کرد و گفت: سرطان ریه، سرطان لب و دهان و حنجره، سرطان مری و معده، لوزالمعده، کبد و سرطان روده بزرگ از عوارض بد خیم و زخم های گوارشی و رفلاکس معده (برگشت اسید معده به مری) از جمله عوارض خوش خیم استفاده از سیگار و قلیان هستند. مواجهه با مونوکسید کربن قلیان در طی حاملگی ممکن است جهت جنین خطرناک باشد.

ابتلا به ۹ سرطان تنها با یک دود خوشبو

این کارشناس نظارت بر داروهای تحت کنترل خاطرنشان کرد: علاوه بر بیماریهای مرتبط با تنباکو، مصرف اشتراکی قلیان می تواند به زیاد کردن احتمال میکروب سل و ویروسهایی مثل هرپس و هپاتیت منجر شود. مهمتر اینکه دود حاصل از یکبار قلیان کشیدن برابر با حدود ۱۰۰ نخ سیگار هست. مونوکسید کربن یک گاز سمی است و در انتقال و مصرف اکسیژن تداخل می کند و دود سیگار حاوی ۲ تا ۶درصد از این ماده است.

واژه های کلیدی: سیگار | پزشکی | کنترل | سرطان زا | سرطان ریه | سرطان مری | سرطان ریه | سرطان روده بزرگ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz